Patrycja Bartochowska

Psychiatra – Psychoterapeuta

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Lekarz specjalista psychiatra. Jest również w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie CBT w akredytowanej przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej Akademii Psychoterapii InterEgo.

Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczej i Behawioralonej.

Doświadczenie zawodowe

Swoje doświadczenie zdobywała pracując na oddziałach psychiatrycznych dla dorosłych, w tym oddziałach dziennych. Odbyła staż w Klinice Psychiatrii Młodzieżowej. Od kilku lat zajmuje się pracą z pacjentami w warunkach ambulatoryjnych w ramach Poradni Zdrowia Psychicznego oraz w prywatnym gabinecie. Ukończyła kursu profesjonalnego leczenia nadwagi i otyłości (I część) w ramach Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji i Akredytacji prowadzonego przez Polskie Towarzystwo Badań nad Otyłością.

Doświadczenie dydaktyczne

Współpraca ze Szkołą Psychoterapii Vis Salutis w Łodzi.

Specjalizacja

W pracy lekarskiej zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem następujących zaburzeń i chorób psychicznych u osób dorosłych:

  • zaburzeń depresyjnych ,
    zaburzeń lękowych/nerwicowych ( zaburzenia obsesyjno – kompulsywnego, fobii społecznej, hipochondrii, agorafobii, napadów lęku panicznego),
  • choroby afektywnej dwubiegunowej,
  • schizofrenii i innych zaburzeń psychotycznych.

Psychoterapia

Prowadzi terapie indywidulane w nurcie poznawczo – behawioralnym z osobami zmagającymi się z zaburzeniami nastroju, lękowymi i doświadczającymi trudności w różnych obszarach życia. Nie prowadzi terapii uzależnień ani leczenia zaburzeń psychicznych związanych z uzależnieniem.
Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

Patrycja Bartochowska o sobie

„W codziennej pracy najważniejsze są dla mnie komunikacja i współpraca z pacjentem – bez tego nie ma efektywnego leczenia. Dotyczy to zarówno farmakoterapii jak i oddziaływań pozafarmakologicznych. Dlatego niezwykle istotna w mojej ocenie jest psychoedukacja. Dopiero właściwe porozumienie daje szansę na osiągnięcie oczekiwanej zmiany w samopoczuciu pacjenta.”

W celu umówienia się na wizytę proszę o kontakt mailowy na: kontakt@interego.com.pl

lub telefoniczny pod numerem: 500 122 087

Możesz również zarezerwować wizytę przez system rezerwacji online: