Wojciech Stefaniak

Psychoterapeuta – Superwizor

Absolwent wydziału filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz wydziału  psychologii Uniwersytetu SWPS. Certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny (certyfikat numer 54, szkolenie ukończone z wyróżnieniem pod kierunkiem Profesora Thomasa Borkovca) .

Wojciech Stefaniak to certyfikowany superwizor – dydaktyk Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo Behawioralnej (certyfikat numer 36). Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej oraz International Society of Schema Therapy.

Certyfikowany psychoterapeuta terapii schematu. Wieloletni wykładowca   Szkoły Psychoterapii Centrum CBT. Współpracuje jako wykładowca z Akademią Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Aktywny uczestnik  konferencji polskich i zagranicznych.

Autor licznych warsztatów i programów szkoleniowych z zakresu psychoterapii i rozwoju osobistego.

Współzałożyciel i redaktor naczelny kwartalnika „Terapia Poznawczo Behawioralna”.

Współzałożyciel  Centrum Terapii Poznawczej i Schematu Inter Ego.

Specjalizacja

Prowadzi terapie osób dorosłych oraz terapie par i małżeństw w metodologii  poznawczo behawioralnej oraz schematu dotyczące: zaburzeń lękowych (fobii społecznej, zespołu lęku uogólnionego, napadów paniki), osobowości, nastroju, kryzysów życiowych, problemów w rozwoju osobowym,  problemów rodzinnych, kryzysów i problemów w związkach.

O swojej pracy

Jestem głęboko przekonany , a przekonanie moje potwierdza już nie tylko wieloletnia praktyka , ale także liczne badania  z tej dziedziny, że każdy człowiek może dokonać  w sobie rozlicznych zmian w kierunku usprawnienia procesów rozwojowych. Z faktu jednak ,że nie jest to zadanie łatwe,  wymaga czasem profesjonalnego wsparcia i pomocy. W psychoterapii   ważne jest  aby precyzyjnie określić  kierunek zmian i ustalić  czy i jakie istotne potrzeby osoby są przy tym realizowane .

Wojciech Stefaniak Psychoterapeuta Superwizor

Za każdym razem kiedy spotykam kolejną osobę , która decyduje się dopuścić mnie do swojego wewnętrznego  świata jestem jej za to wdzięczny,  ponieważ  spotkanie z człowiekiem na tak osobistym  poziomie jakim jest psychoterapia uważam za przejaw wielkiego zaufania, a  uczestnictwo w procesie  doświadczania drugiej osoby za swoiste wyróżnienie.

W terapii par  dobieram  stosowne strategie do indywidualnej sytuacji związku, pozwalając tym samym  partnerom na lepsze zrozumienie własnych uczuć i reakcji, identyfikację wzajemnych oczekiwań, poprawę komunikacji oraz nabywanie umiejętności przezwyciężania trudności w związku tak, aby nie doprowadzały one do oddalania się partnerów i narastania wzajemnej niechęci, lecz przeciwnie- mogły być okazją dla nowych rozwiązań i poszerzania satysfakcji ze wspólnego życia.

Wiem i rozumiem jak delikatny, a czasami budzący wiele obaw co do oceny swoich kompetencji jest dla wielu terapeutów proces superwizji. Dlatego staram się każdej osobie,  z którą mam sposobność współpracować w tym procesie zapewniać już nie tylko merytoryczną pomoc opartą o ugruntowaną wiedzę i znajomość metodologii prowadzenia takich spotkań , ale także bezpieczne wsparcie i szacunek dla jej wysiłku, osiągnięć oraz rozwoju. 

W celu umówienia się na wizytę proszę o kontakt mailowy na: wpstefaniak@wp.pl

Lub telefonicznie pod numerem: 506-687-684 ( proszę o cierpliwość jeśli nie odbiorę od razu, wtedy warto wysłać smsa)

Możesz również skorzystać z formularza kontaktowego.

Także zapraszam do zapoznania się z moją stroną: http://wojciechstefaniak.com/