Anna Szajkowska

Psycholog – Psychoterapeuta

Jest psychologiem i psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym w trakcie certyfikacji, członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Ukończyła 4 letnie szkolenie w Centrum CBT-EDU.

Anna Szajkowska – doświadczenie zawodowe

Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywała współpracując z organizacjami pozarządowymi jako psychoterapeuta oraz jako terapeuta środowiskowy pracując z osobami z zaburzeniami psychicznymi i rozwojowymi. Odbyła także staże na oddziałach psychiatrycznych Szpitala Powiatowego w Iławie oraz Oddziale Dziennym Psychiatrycznym GAWRA w Szpitalu Nowowiejskim w Warszawie. Ponad dwa lata była konsultantem w Poradni Telefonicznej dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym Instytutu Psychologii Zdrowia PTP prowadząc poradnictwo i interwencję kryzysową. Założyła i prowadzi wspólnie z zaprzyjaźnionymi terapeutami fundację Instytut Rozwoju Terapii Autyzmu. Obecnie przyjmuje pacjentów prywatnie oraz w ramach NFZ w Poradni Psychoonkologii w Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Anna Szajkowska – specjalizacja

Zajmuje się psychoterapią indywidualną w nurcie poznawczo-behawioralnym ( cbt) pomagając osobom dorosłym doświadczającym nadmiernego stresu, mającym problemy z lękiem, nastrojem, relacjami międzyludzkimi i  kryzysami życiowymi.

Stale poszerza kompetencje uczestnicząc w konferencjach, warsztatach i szkoleniach z zakresu pomocy psychologicznej oraz psychoterapii. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji certyfikowanych superwizorów.

anna szajkowska psychoterapeuta

Anna Szajkowska o swojej pracy

Praca terapeutyczna to w moim odczuciu nie tylko zmaganie się z pojawiającymi się w naszym życiu trudnościami i kryzysami. To przede wszystkim droga do polepszenia jakości swojego codziennego życia, redukcji nadmiernego napięcia i stresu. Staram się towarzyszyć moim klientom w tej niełatwej, pełnej wyzwań, ale też ekscytującej drodze do samego siebie i satysfakcji z życia z całą dostępną mi wiedzą, uważnością i troską.

W pracy z klientami są dla mnie inspiracją słowa wybitnych psychologów, filozofów, ale też cytaty zaczerpnięte z literatury, niekoniecznie psychologicznej:

„Konieczność bycia kimś innym, niż się jest, stanowi dla człowieka źródło najgłębszej rozpaczy. ” S. Kierkegaard

„Życie nie toczy się tak, jak powinno, ale jest takie jak jest. Sposób w jaki sobie z tym radzisz, stanowi całą różnicę.” V. Satir

„Jesteśmy tym, co w swoim życiu powtarzamy. Doskonałość nie jest jednorazowym aktem, lecz nawykiem.” Arystoteles

„Aby coś znaleźć trzeba poszukać. Istotnie, zazwyczaj kiedy się szuka, w końcu się coś znajduje.” Hobbit  J.R.R. Tolkien

„Cierpliwość to rodzaj mądrości. Dowodzi, że rozumiemy i akceptujemy fakt, iż czasami sprawy muszą się rozwijać we własnym tempie.” Jon Kabat-Zinn

W celu umówienia się na wizytę proszę o kontakt mailowy na: szajkowska.psychoterapia@gmail.com

lub telefoniczny pod numerem: 796 005 552

Możesz również skorzystać z formularza kontaktowego.

Formularz