Anna Szajkowska

Psycholog – Psychoterapeuta

Psycholożka i certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna (certyfikat nr 834), członkini Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.

Anna Szajkowska – doświadczenie zawodowe

Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywała współpracując z organizacjami pozarządowymi jako psychoterapeutka oraz terapeutka środowiskowa pracując z osobami z zaburzeniami psychicznymi i całościowymi zaburzeniami rozwoju.

Odbyła staże na oddziałach psychiatrycznych Szpitala Powiatowego w Iławie oraz Oddziale Dziennym Psychiatrycznym GAWRA w Szpitalu Nowowiejskim w Warszawie. Prowadziła poradnictwo i interwencję kryzysową w Poradni Telefonicznej dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym IPZ PTP. Pracowała także w Poradni Psychoonkologii w Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie prowadząc terapię indywidualną i poradnictwo.

Założyła i prowadziła wspólnie z zaprzyjaźnionymi terapeutami fundację Instytut Rozwoju Terapii Autyzmu, w której pracowała z osobami z całościowymi zaburzeniami rozwoju.

Anna Szajkowska – specjalizacja

Obecnie zajmuje się psychoterapią indywidualną w nurcie poznawczo-behawioralnym (CBT) pomagając osobom dorosłym doświadczającym nadmiernego stresu, mającym problemy z lękiem, nastrojem, relacjami międzyludzkimi i rozmaitymi kryzysami życiowymi.

Stale poszerza kompetencje uczestnicząc w konferencjach, warsztatach i szkoleniach z zakresu pomocy psychologicznej oraz psychoterapii. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji certyfikowanych superwizorów.

anna szajkowska psychoterapeuta

Anna Szajkowska o swojej pracy

Praca terapeutyczna to w moim odczuciu nie tylko zmaganie się z pojawiającymi się w naszym życiu trudnościami i kryzysami. To przede wszystkim droga do polepszenia jakości swojego codziennego życia, redukcji nadmiernego napięcia i stresu. Staram się towarzyszyć moim klientom w tej niełatwej, pełnej wyzwań, ale też ekscytującej drodze do samego siebie i satysfakcji z życia z całą dostępną mi wiedzą, uważnością i troską.

W pracy z klientami są dla mnie inspiracją słowa wybitnych psychologów, filozofów, ale też cytaty zaczerpnięte z literatury, niekoniecznie psychologicznej:

„Konieczność bycia kimś innym, niż się jest, stanowi dla człowieka źródło najgłębszej rozpaczy. ” S. Kierkegaard

„Aby coś znaleźć trzeba poszukać. Istotnie, zazwyczaj kiedy się szuka, w końcu się coś znajduje.” Hobbit J.R.R. Tolkien

„Cierpliwość to rodzaj mądrości. Dowodzi, że rozumiemy i akceptujemy fakt, iż czasami sprawy muszą się rozwijać we własnym tempie.” J. Kabat-Zinn

„Życie nie toczy się tak, jak powinno, ale jest takie jak jest. Sposób w jaki sobie z tym radzisz, stanowi całą różnicę.” V. Satir

W celu umówienia się na wizytę proszę o kontakt mailowy na: szajkowska.psychoterapia@gmail.com

lub telefoniczny pod numerem: 796 005 552

Możesz również skorzystać z formularza kontaktowego.