CO PROPONUJEMY?

Superwizję traktujemy jako naturalny proces ustawicznego  kształcenia terapeuty. Odbywa  się ona w naszym Centrum w paradygmacie poznawczo behawioralnym  z wykorzystaniem  elementów terapii schematu.

Superwizja – jak pracujemy?

W życzliwej atmosferze współpracy z superwizorem terapeuta może prześledzić przebieg prowadzonego przez siebie procesu terapeutycznego,  lepiej zrozumieć jego dynamikę, znaczenie i sens. Może także skonceptualizować trudności jakie napotyka w pracy z pacjentem oraz odnaleźć efektywne sposoby ich przezwyciężenia. Na superwizji istnieje  także przestrzeń do poznawania i ćwiczenia nowych technik i interwencji terapeutycznych.  Metodologia superwizji jest dostosowana do potrzeb i poziomu zaawansowania osoby superwizującej się.

Superwizja – dla kogo?

Z superwizji mogą z powodzeniem skorzystać zarówno osoby szkolące się  jak też terapeuci pracujący w nurcie poznawczo behawioralnym. Zapraszamy także tych terapeutów którzy na co dzień pracują w  innych nurtach lecz chcieliby poznać specyfikę myślenia poznawczego.

Superwizja to także okazja aby przyjrzeć  się sobie, własnemu stylowi pracy i własnym strategiom interpersonalnym stosowanym podczas terapii. Być może także poszukać  nowych. Dla rozwoju osobistego i zawodowego.

Superwizja ONLINE 

Superwizja online jest możliwa dzięki współczesnym technologiom takim jak Skype. Terapeuta i superwizor łącza się za pośrednictwem komputera i prowadzą rozmowę, najczęściej również z obrazem z kamerki w komputerze, tablecie czy smartfonie.

Zachęcam do takiej formy superwizji osoby  praktykujące terapię z daleka od ośrodka „obfitującego” w superwizorów lub mieszkające poza granicami Polski.

Bardzo ważne jest, by spotkania Skype’owe odbywały się tak aby mieć intymność i przestrzeń dla siebie, dbając o wygodne miejsce. W trakcie superwizji przez Skype’a ważne jest aby zachować wszelkie prawidła i zasady, które obowiązują na klasycznej superwizji. Dotyczy to sposobu omawiania problemu terapeutycznego, dyskrecji, poufności w zakresie danych osobowych.

Na superwizję przez Skype’a należy umówić się z wybranym superwizorem. W Centrum Terapii i Schematu Inter Ego superwizję przez Skype’a prowadzi Izabela Stefaniak.