Kalina Jarecka

Psycholog – Psychoterapeuta

Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, psychoterapeutka po szkoleniu terapeutycznym, obecnie w trakcie procesu certyfikacyjnego, pracująca w nurtach Terapii Schematu i Neurolingwistycznej Psychoterapii. Dodatkowo szkoli się i pracuje w podejściu Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej. Trener rozwoju osobistego, certyfikowany coach MLC (Multi-Level Coaching) oraz certyfikowany Praktyk i Mistrz NLP.

Doświadczenie

Pracą z ludźmi i dla nich zajmuje się od 2010 roku. Prowadzi warsztaty umiejętności miękkich, coaching indywidualny i grupowy oraz psychoterapię indywidualną i grupową. Pracuje pod stałą superwizją.

Swoje doświadczenie kliniczne zdobywała:

  • w Oddziale Psychiatrycznym Dziennym Szpitala Wolskiego, gdzie do tej pory prowadzi terapię grupową;
  • w Poradni Zdrowia Psychicznego Szpitala Wolskiego, w ramach której konsultuje oraz zajmuje się terapią indywidualną;
  • w Oddziale Dziennym Terapii Uzależnień i Współuzależnień od Alkoholu przy ulicy Łokietka w Warszawie;
  • w Akademickim Ośrodku Psychoterapii w Warszawie.

Specjalizacja

Kalina Jarecka pracuje z osobami dorosłymi, które cierpią z powodu:

  • zaburzeń lękowych i nerwicowych;
  • zaburzeń nastroju;
  • problemów emocjonalnych (problemy z pewnością siebie, nieśmiałość/ wstydliwość, poczucie winy, poczucie bezsensu życia, smutek, samotność);
  • trudności w kontaktach z innymi ludźmi (nieumiejętność stawiania granic, agresja, nadmierna uległość, trudności w nawiązywaniu i utrzymaniu relacji partnerskich, problemy rodzinne/małżeńskie);
  • sytuacji kryzysowych (utrata pracy, rozwód/rozstanie, choroba/śmierć bliskiej osoby, żałoba, choroba własna);
  • zaburzeń osobowości;

a także, myślą o rozwoju w kontekście osobistym i zawodowym.

kalina jarecka psychoterapeuta warszawa

O swojej pracy

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu stanął w obliczu decyzji – „pora coś zmienić”. Czasem jednak nie do końca wiadomo, jak się do tego zabrać, od czego zacząć, na czym się skupić i z czego skorzystać. Dodatkowo pomimo szczerej chęci pochylenia się nad swoimi trudnościami pojawia się bliżej nieokreślone napięcie i niechęć. Z jakiego powodu tak się dzieje? Ponieważ na perspektywę zmiany można spojrzeć dwojako.

Z jednej strony jawi się jako szansa na coś nowego i ekscytującego oraz bywa zapowiedzią lepszego jutra. Z drugiej zaś może budzić lęk, bo praca nad sobą wymaga czasu, zaangażowania i wysiłku, ale również odwagi. Odwagi do tego, by zmierzyć się i pożegnać z tym, co boli, uwiera i przeszkadza, ale jest znane i przez to bezpieczne oraz powitać coś, co przyniesie upragnioną ulgę, zadowolenie i satysfakcję, ale z perspektywy „teraz” straszy swoją nowością i pewnego rodzaju nieprzewidywalnością.

Z tego powodu tak ważne jest,  by drogę do obranego celu przejść w towarzystwie kogoś, kto będzie wspierał, dopingował, był uważny na potrzeby, pomagał w doprecyzowywaniu i wyciąganiu wniosków, ale także zwracał uwagę na to, co można zrobić lepiej, bardziej efektywnie i przede wszystkim bezpiecznie, w zgodzie ze sobą i przy jednoczesnym poszanowaniu granic innych.

Od lat chętnie staję się towarzyszem tej podróży i za każdym razem dziękuję za Państwa zaufanie.

W celu umówienia się na wizytę proszę o kontakt mailowy na: gabinet.kalinajarecka@gmail.com lub gabinet@kalinajarecka.com

lub telefoniczny: 517 175 907

Także zapraszam do zapoznania się z moją stroną: www.kalinajarecka.com

Możesz również skorzystać z formularza kontaktowego.

Formularz