Ładowanie Wydarzenia

Praca z parą w sytuacji zdrady

Sytuacja ujawnienia zdrady w bliskim związku prowadzi zazwyczaj do głębokiego kryzysu w relacji, którego skutkiem może być przejście związku w fazę rozpadu. Poczucie bycia zdradzonym wywołuje silne emocje, może prowadzić do stanów depresyjnych, wywołuje nierzadko symptomy zbliżone do objawów zespołu stresu pourazowego.

Intensywność kryzysu wywołanego zdradą a także trudność w samodzielnym przezwyciężeniu tego kryzysu i poradzenia sobie z emocjami, przyczyniają się do stosunkowo częstego zgłaszania się par w tej sytuacji do gabinetów psychoterapeutów. Planowane szkolenie obejmuje praktyczny przewodnik pracy z parą, która zgłasza się do gabinetu w takiej sytuacji.

Czego możesz oczekiwać

Jako uczestnik warsztatu poznasz podstawowe zasady pracy z parą w sytuacji ujawnienia zdrady, zyskasz szansę przeanalizowania emocji i zachowań osób zdradzonych oraz ich partnerów, poznasz podstawowe zasady pracy z parą w sytuacji zdrady, dowiesz się jakie działania i  w jakiej kolejności warto podjąć podczas terapii pary po ujawnieniu zdrady jednego z partnerów, przećwiczysz techniki pomocne w przezwyciężeniu kryzysu spowodowanego zdradą.

Spotkanie obejmie następujące zagadnienia:

  1. Rozumienie problemu zdrady w bliskim związku, okoliczności zdrad, osobowościowe i sytuacyjne czynniki sprzyjające zjawisku zdrady
  2. Stan emocjonalny osoby zdradzonej, stan emocjonalny osoby, która dopuściła się zdrady
  3. Czynniki sprzyjające przezwyciężeniu kryzysu w związku, czynniki utrudniające (uniemożliwiające) pokonanie kryzysu wywołanego ujawnieniem zdrady
  4. Etapy pracy terapeutycznej z parą po zdradzie, techniki terapeutyczne skuteczne podczas poszczególnych etapów terapii

Warsztat zaplanowano tak aby połączyć podstawy teoretyczne pracy z parą w ujęciu poznawczo-behawioralnym z praktycznymi ćwiczeniami.

Prowadzenie: Ewa Gross

Zajęcia będą miały charakter warsztatowy. Niezbędna wiedza teoretyczna będzie poparta ćwiczeniami praktycznych umiejętności terapeutycznych w oparciu o opisy przypadków autentycznych terapii małżeńskich.

Czas 10 godzin wykładowych ( 9-18) 4.11.2023.

Cena 450 PLN.

(Powyższa kwota jest kwotą netto. Ponieważ interpretacje podatkowe dotyczące zwolnienia szkoleń z podatku VAT nie są ostateczne i mogą ulec zmianie, należy brać pod uwagę możliwość modyfikacji stawki VAT w cenie zależnie od obowiązujących w danym okresie przepisów podatkowych. W chwili obecnej korzystamy ze zwolnienia z podatku VAT.)

Zajęcia odbędą się w trybie on-line. Pobierz klienta aplikacji ZOOM do udziału w zajęciach on-line. Do uczestnictwa w szkoleniu online, niezbędny jest komputer lub smartfon z dostępem do Internetu, kamerą, mikrofonem i głośnikiem oraz spokojne miejsce do pracy.

Udostępnij tą treść!