Ładowanie Wydarzenia

Diagnoza i konceptualizacja w poznawczo behawioralnej terapii par

Terapia par to szczególna forma psychoterapii, w której uczestniczą małżeństwa lub pary pozostające w związkach partnerskich.

Po okresie zauroczenia i wzajemnej fascynacji związki zaczynają ujawniać kryzysy, których źródła nie zawsze są oczywiste dla partnerów. Ludzie w bliskich związkach przeżywają trudności w komunikowaniu się i nie potrafią dzielić się wzajemnie swoimi emocjami. To moment, w którym wkracza psychoterapeuta – daje szansę na zmianę w zakresie wzajemnej komunikacji a także na zrozumienie potrzeb własnych i partnera, przerwanie błędnych kół we wzajemnych interakcjach i odbudowanie równowagi w relacji, a w konsekwencji na zwiększenie satysfakcji ze związku. Często zrozumienie źródeł problemu może pomóc go przezwyciężyć, a ćwiczone podczas sesji nowe sposoby komunikacji zbliżają partnerów do wzajemnego zrozumienia sfrustrowanych dotąd potrzeb.

Czego możesz oczekiwać

Jako uczestnik warsztatu poznasz podstawowe zasady pracy z parą i uporządkujesz wiedzę na temat funkcjonowania związku, przećwiczysz w małej grupie techniki sprawdzone w pracy z parami, poznasz zasady obowiązujące terapeutę pary i zyskasz szansę zrozumienia i skonceptualizowania przykładowych problemów par. Spotkanie obejmie następujące zagadnienia:

  1. Etapy związku i związane z nimi problemy oraz możliwe kryzysy
  2. Zasady prowadzenia terapii pary (kiedy prowadzimy, a kiedy nie prowadzimy terapii pary, zachowania i postawa terapeuty podczas pracy z parą)
  3. Prawidłowe sformułowanie celów do pracy z parą
  4. Przeprowadzenie wywiadu z parą
  5. Ustalenie, zrozumienie i konceptualizacja problemu, z jakim para się zgłasza
  6. Identyfikowanie i eliminowanie błędów w komunikacji pary
  7. Wzmacnianie satysfakcji z relacji poprzez modyfikowanie zachowań partnerów
  8. Wzmacnianie satysfakcji z relacji poprzez modyfikowanie przekonań na temat relacji i partnera
  9. Identyfikowanie i przerywanie błędnych kół w interakcjach
  10. Rozwijanie wzajemnego zrozumienia i empatii

Warsztat zaplanowano tak aby połączyć podstawy teoretyczne pracy z parą w ujęciu poznawczo-behawioralnym z praktycznymi ćwiczeniami, rozwijającymi komunikację i empatię w związku.

Prowadzenie: Ewa Gross

Zajęcia będą miały charakter warsztatowy. Niezbędna wiedza teoretyczna  będzie poparta ćwiczeniami praktycznych umiejętności terapeutycznych  w oparciu o opisy przypadków autentycznych terapii małżeńskich.

Czas 10 godzin wykładowych  ( 9-18)  7.10.2023.

Cena 450 PLN.

(Powyższa kwota jest kwotą netto. Ponieważ  interpretacje podatkowe dotyczące zwolnienia szkoleń z podatku VAT nie są ostateczne i mogą ulec zmianie, należy brać pod uwagę możliwość modyfikacji stawki VAT w cenie  zależnie od obowiązujących w danym okresie przepisów podatkowych. W chwili obecnej korzystamy  ze zwolnienia z podatku  VAT.)

Zajęcia odbędą się w trybie on-line. Pobierz klienta aplikacji ZOOM do udziału w zajęciach on-line. Do uczestnictwa w szkoleniu online, niezbędny jest komputer lub smartfon z dostępem do Internetu, kamerą, mikrofonem i głośnikiem oraz spokojne miejsce do pracy.

Udostępnij tą treść!