Ładowanie Wydarzenia

Niewidoczny destruktor, czyli jak pracować z lękami charakterystycznymi dla życia w związkach.

Zgłaszające się na terapię pary często prezentują wyraźne i intensywne emocje. Wśród nich dominują zniechęcenie, nieufność, złość i wrogość . Tymczasem bardzo często pod tymi emocjami kryją się lęki, o których małżonkowie nie mówią, a bywa także, że ukrywają je nawet sami przed sobą. Lęk to emocja , która znacząco wpływa na kształt i przebieg interakcji małżeńskich. Lęk ukryty i nie będący w ślad za tym przedmiotem pracy zakłóca proces terapeutyczny czyniąc go mniej efektywnym i bardziej frustrującym dla wszystkich stron terapii.

Definiowanie lęków i ich genezy, ustalanie powodów ich ukrywania, prowadzenie terapii w taki sposób, aby można było z nimi pracować w bezpiecznym klimacie to tylko niektóre umiejętności niezbędne do dla wszystkich sposób, Uczestnicy warsztatu zapoznają się z najbardziej charakterystycznymi lękami występującymi w różnych sytuacjach w związkach. Nauczą się identyfikować towarzyszące im myśli automatyczne i kryjące się za nimi przekonania kluczowe. Zapoznają się z metodami pracy i prowadzenia dialogu , które umożliwiają wydobywanie zarówno samego lęku jak i towarzyszącym mu myślom spod często bardziej na pierwszy rzut oka widocznych emocji oraz efektywną pracę z nimi.

Warsztat obejmuje następujące zagadnienia :

  1. Najważniejsze lęki występujące w interakcjach małżeńskich – typologia, geneza, przejawy.
  2. Metody prowadzenia rozmów z parą w celu zdefiniowania ukrytych lęków.
  3. Techniki pracy z poznawczymi aspektami lęków.
  4. Techniki pracy zmierzające do uzyskania akceptacji i empatii wobec wzajemnych lęków u partnerów.

Prowadzenie: Wojciech Stefaniak – psycholog, psychoterapeuta poznawczo behawioralny, psychoterapeuta schematu , superwizor- dydaktyk PTTPB.

Zajęcia będą miały charakter warsztatowy. Niezbędna wiedza teoretyczna będzie poparta ćwiczeniami praktycznych umiejętności terapeutycznych w oparciu o opisy przypadków autentycznych terapii małżeńskich.

Czas 10 godzin wykładowych ( 9-18) 14.05.2022.

Cena 450 PLN.

(Powyższa kwota jest kwotą netto. Ponieważ interpretacje podatkowe dotyczące zwolnienia szkoleń z podatku VAT nie są ostateczne i mogą ulec zmianie, należy brać pod uwagę możliwość modyfikacji stawki VAT w cenie zależnie od obowiązujących w danym okresie przepisów podatkowych. W chwili obecnej korzystamy ze zwolnienia z podatku VAT.)

Zajęcia odbędą się w trybie on-line. Pobierz klienta aplikacji ZOOM do udziału w zajęciach on-line. Do uczestnictwa w szkoleniu online, niezbędny jest komputer lub smartfon z dostępem do internetu, kamerą, mikrofonem i głośnikiem oraz spokojne miejsce do pracy.

[grwebform url=”https://app.getresponse.com/view_webform_v2.js?u=hnyKw&webforms_id=21878202″ css=”on” center=”off” center_margin=”200″/]

Udostępnij tą treść!