Ładowanie Wydarzenia
Share Button

Osobowość unikająca

Pacjenci z osobowością unikającą zwykle doświadczają  szeregu  trudności wynikających z rozbudowanych strategii unikania w sferze emocjonalnej, poznawczej i  behawioralnej.  Odczuwają  przy tym głębokie poczucie niespełnienia życiowego,  którego  z racji pułapki swoich przekonań i stosowanych strategii nie są samodzielnie w stanie się pozbyć. Warsztat poświęcony jest pracy z problemami jakie są charakterystyczne dla funkcjonowania pacjentów z osobowością unikającą.  Składa się z następujących części:

  1. Omówienie charakterystyki osobowości unikającej i etiologii cech w świetle współczesnych badań.  Odmiany osobowości  unikającej.
  2. Zasady diagnozy , problemy występujące podczas diagnozy, diagnoza różnicowa.
  3. Konceptualizacja zaburzenia w ramach modelu poznawczo behawioralnego. Typowe problemy, sposób myślenia, charakterystyczne zniekształcenia poznawcze i strategie radzenia sobie. Podobieństwa i różnice w konceptualizacji poznawczo behawioralnej i stosowanej w terapii schematu
  4. Tworzenie planów  terapii . Cele strategiczne i taktyczne.
  5. Omówienie i prezentacja technik pracy terapeutycznej stosowanych w leczeniu zaburzeń osobiści unikającej .
  6. Omówienie istotnych cech relacji terapeutycznej stosowanej w pracy z pacjentami z osobowością unikającą. Ćwiczenia świadomego budowania właściwej  relacji terapeutycznej
  7. Ćwiczenia warsztatowe pracy z interwencjami terapeutycznymi

Prowadzenie: Kinga Kałuska Złotorowicz

Zajęcia odbędą się w trybie on-line. Pobierz klienta aplikacji ZOOM do udziału w zajęciach on-line. Do uczestnictwa w szkoleniu online, niezbędny jest komputer lub smartfon z dostępem do internetu, kamerą, mikrofonem i głośnikiem oraz spokojne miejsce do pracy.

Zapisz się

Share Button

Udostępnij tą treść!