Ładowanie Wydarzenia
Share Button

Osobowość narcystyczna

Osoba narcystyczna , która jest w znacznej mierze pochłonięta sobą, unieważniająca emocje innych, krytyczna i dewaluująca nie jest bez wątpienia przykładem łatwego do współpracy pacjenta. Jednocześnie coraz więcej osób z tym typem osobowości pojawia się w terapii . Wymagania świata zewnętrznego w połączeniu z wewnętrznym imperatywem bycia najlepszym i ze wszech miar wyjątkowym sprawiają ,że osoby narcystyczne coraz częściej poszukują pomocy . Warsztat poświęcony jest pracy z problemami jakie są charakterystyczne dla funkcjonowania pacjentów z osobowością narcystyczną. Składa się z następujących części:

  1. Omówienie charakterystyki osobowości narcystycznej i etiologii cech w świetle współczesnych badań. Odmiany osobowości narcystycznej
  2. Zasady diagnozy, problemy występujące podczas diagnozy, diagnoza różnicowa. Zaburzenia współwystępujące.
  3. Konceptualizacja zaburzenia w ramach modelu poznawczo behawioralnego. Typowe problemy, sposób myślenia, charakterystyczne zniekształcenia poznawcze i strategie radzenia sobie. Podobieństwa i różnice w konceptualizacji poznawczo behawioralnej i stosowanej w terapii schematu
  4. Tworzenie planów terapii . Cele strategiczne i taktyczne.
  5. Omówienie i prezentacja technik pracy terapeutycznej stosowanych w leczeniu zaburzeń osobowości narcystycznej .
  6. Omówienie istotnych cech relacji terapeutycznej stosowanej w pracy z pacjentami z osobowością narcystyczną. Typowe pułapki i problemy występujące w relacji z tymi osobami. Ćwiczenia świadomego budowania właściwej relacji terapeutycznej .
  7. Ćwiczenia warsztatowe pracy z interwencjami terapeutycznymi w oparciu o przykłady z pracy klinicznej.

Prowadzenie: Marta Barabasz

Zajęcia odbędą się w trybie on-line. Pobierz klienta aplikacji ZOOM do udziału w zajęciach on-line. Do uczestnictwa w szkoleniu online, niezbędny jest komputer lub smartfon z dostępem do internetu, kamerą, mikrofonem i głośnikiem oraz spokojne miejsce do pracy.

Formularz zgłoszeniowy

Share Button

Udostępnij tą treść!