Ładowanie Wydarzenia

Praca z parą zmagającą się z problemami z dziećmi

Wychowanie dziecka jest zadaniem, które powoduje liczne konflikty pomiędzy rodzicami – partnerami i może znacząco wpływać na jakość interakcji oraz poziom satysfakcji ze związku. W sytuacjach, kiedy partnerzy wykształcili skrajnie różne przekonania na temat wychowania dzieci, często nie są w stanie porozumieć się nawet w codziennych sprawach związanych z wychowaniem dziecka. Brak porozumienia pomiędzy rodzicami wpływa na funkcjonowanie dzieci, które dorastają w świecie niespójnych komunikatów i sprzecznych zasad.

Stąd nierzadko w gabinetach psychoterapeutów pojawiają się rodzice, dla których głównym źródłem konfliktów jest wychowanie dzieci.

Czego możesz oczekiwać

Jako uczestnik warsztatu zyskasz inspirację do pracy z parami ujawniającymi problemy w zakresie wychowania dzieci, z klientami, którzy zmagają się na co dzień z trudnościami wychowawczymi. Zyskasz też wskazówki do pracy z parami tworzącymi rodziny zrekonstruowane.

Spotkanie obejmie następujące zagadnienia:

  1. Źródła i znaczenie przekonań na temat wychowania dzieci
  2. Pomiędzy rodzicem przyzwalającym a restrykcyjnym – przekonania na temat wychowania dzieci, modyfikowanie przekonań, uspójnianie przekonań partnerów
  3. Cele i interwencje terapeutyczne w pracy z rodzicem przyzwalającym
  4. Cele i interwencje terapeutyczne w pracy z rodzicem restrykcyjnym
  5. Rozwijanie współpracy rodzicielskiej
  6. Problemy z dziećmi w rodzinach zrekonstruowanych
  7. Problem akceptacji dziecka partnera/partnerki, znaczenie akceptacji dzieci partnerów dla jakości relacji

Warsztat zaplanowano tak aby połączyć podstawy teoretyczne pracy z parą w ujęciu poznawczo-behawioralnym z praktycznymi ćwiczeniami.

Prowadzenie: Ewa Gross

Zajęcia będą miały charakter warsztatowy. Niezbędna wiedza teoretyczna będzie poparta ćwiczeniami praktycznych umiejętności terapeutycznych w oparciu o opisy przypadków autentycznych terapii małżeńskich.

Czas 10 godzin wykładowych ( 9-18) 17.02.2023

Cena 450 PLN

(Powyższa kwota jest kwotą netto. Ponieważ interpretacje podatkowe dotyczące zwolnienia szkoleń z podatku VAT nie są ostateczne i mogą ulec zmianie, należy brać pod uwagę możliwość modyfikacji stawki VAT w cenie zależnie od obowiązujących w danym okresie przepisów podatkowych. W chwili obecnej korzystamy ze zwolnienia z podatku VAT.)

Zajęcia odbędą się w trybie on-line. Pobierz klienta aplikacji ZOOM do udziału w zajęciach on-line. Do uczestnictwa w szkoleniu online, niezbędny jest komputer lub smartfon z dostępem do Internetu, kamerą, mikrofonem i głośnikiem oraz spokojne miejsce do pracy.

Udostępnij tą treść!