Ładowanie Wydarzenia

Praca z parą w sytuacji zdrady

Niewierność małżeńska to jeden z trzech , obok trudności komunikacyjnych i niezadowalającej wymiany emocjonalnej, najczęściej zgłaszanych problemów przez pary korzystające z psychoterapii. Niewierność pod względem siły destrukcyjnego wpływu na związek ustępuje jedynie przemocy fizycznej. Kryzys w związku wywołany sytuacją odkrycia zdrady ma zwykle charakter przewlekłego i niszczącego konfliktu. Eskalacja konfliktu wynika z niekontrolowanej interakcji trudnych dla obojga partnerów zjawisk pojawiających się w parze w tej sytuacji. Konflikt na tym tle charakteryzuje się destrukcyjną dynamiką zarówno w obszarze zachowań jak i ekspresji emocji, co znacząco wpływa na osłabienie poczucia satysfakcji ze związku. Podczas warsztatu zostaną zaprezentowane główne zjawiska obecne w sferze poznawczej, behawioralnej oraz emocjonalnej w sytuacji ujawnienia zdrady. Ich konceptualizacja będzie obejmowała odniesienie do systemów poznawczych obojga małżonków oraz mechanizmów aktywacji schematów zarówno odnoszących się do obrazu siebie jak też modelu związku. Przedstawione będą również najbardziej destrukcyjne interakcje między partnerami pojawiające się w związku z kryzysem wywołanym zdradą. Omówione zostaną ich mechanizmy, przebieg oraz skutki dla stanu związku. Wszystkie treści osadzone będą na przykładach z praktyki terapeutycznej. Uczestnicy warsztatu zapoznają się z interwencjami terapeutycznymi dostępnymi w paradygmacie poznawczo behawioralnym pracy z parą, które efektywnie pomagają rozwiązać poszczególne trudności.

Warsztat obejmuje następujące zagadnienia:

  1. Zjawisko zdrad w aspekcie ewolucyjnym i psychologicznym
  2. Koszty intrapsychiczne zdrad.
  3. Dysfunkcyjne interakcje obecne w związku po zdradzie.
  4. Metodologia pracy z poszczególnymi zjawiskami obecnymi w funkcjonowaniu pary po zdradzie.

Prowadzenie: Wojciech Stefaniak – psycholog, psychoterapeuta poznawczo behawioralny, psychoterapeuta schematu , superwizor- dydaktyk PTTPB

Zajęcia będą miały charakter warsztatowy. Niezbędna wiedza teoretyczna będzie poparta ćwiczeniami praktycznych umiejętności terapeutycznych w oparciu o opisy przypadków autentycznych terapii małżeńskich.

Czas 10 godzin wykładowych ( 9-18) 26.03.2022.

Cena 450 PLN.

(Powyższa kwota jest kwotą netto. Ponieważ interpretacje podatkowe dotyczące zwolnienia szkoleń z podatku VAT nie są ostateczne i mogą ulec zmianie, należy brać pod uwagę możliwość modyfikacji stawki VAT w cenie zależnie od obowiązujących w danym okresie przepisów podatkowych. W chwili obecnej korzystamy ze zwolnienia z podatku VAT.)

Zajęcia odbędą się w trybie on-line. Pobierz klienta aplikacji ZOOM do udziału w zajęciach on-line. Do uczestnictwa w szkoleniu online, niezbędny jest komputer lub smartfon z dostępem do internetu, kamerą, mikrofonem i głośnikiem oraz spokojne miejsce do pracy.

[grwebform url=”https://app.getresponse.com/view_webform_v2.js?u=hnyKw&webforms_id=21878202″ css=”on” center=”off” center_margin=”200″/]

Udostępnij tą treść!