Ładowanie Wydarzenia

Diagnoza i konceptualizacja w poznawczo behawioralnej terapii par

Terapię  pary w modelu poznawczo behawioralnym rozpoczyna wieloetapowy proces diagnozy sytuacji w parze oraz stworzenie konceptualizacji problemów pary. Od poprawności tych elementów w dużej mierze zależy efektywność i skuteczność terapii. Kolejnym krokiem jest skonstruowanie adekwatnego do problemów planu terapii. Umożliwia to dobranie optymalnych  strategii pracy dopasowanych do indywidualnej sytuacji związku. Zwykle praca koncentruje się na  dysfunkcyjnym myśleniu partnerów, nierealistycznych oczekiwaniach i zniekształconych wzajemnych ocenach , a także na destrukcyjnych zachowaniach wzajemnych.

Warsztat obejmuje następujące zagadnienia:

  1. Charakterystyka podejścia poznawczo behawioralnego do pracy z parą
  2. Diagnoza sytuacji pary ( metodologia konstruowania i wykorzystanie w terapii).
  3. Konceptualizacja problemów występujących w parze (cele, sposoby tworzenia, zastosowanie).
  4. Wybrane strategie relacyjne stosowane w terapii par.
  5. Planowanie procesu terapeutycznego z uwzględnieniem metodologii rozwiązywania trudnych momentów w terapii

Prowadzenie: Wojciech Stefaniak – psycholog, psychoterapeuta poznawczo behawioralny, psychoterapeuta schematu , superwizor-  dydaktyk PTTPB

Zajęcia będą miały charakter warsztatowy. Niezbędna wiedza teoretyczna  będzie poparta ćwiczeniami praktycznych umiejętności terapeutycznych  w oparciu o opisy przypadków autentycznych terapii małżeńskich.

Czas 10 godzin wykładowych  ( 9-18)  23.10.2021.

Cena 450 PLN.

(Powyższa kwota jest kwotą netto. Ponieważ  interpretacje podatkowe dotyczące zwolnienia szkoleń z podatku VAT nie są ostateczne i mogą ulec zmianie, należy brać pod uwagę możliwość modyfikacji stawki VAT w cenie  zależnie od obowiązujących w danym okresie przepisów podatkowych. W chwili obecnej korzystamy  ze zwolnienia z podatku  VAT.)

Zajęcia odbędą się w trybie on-line. Pobierz klienta aplikacji ZOOM do udziału w zajęciach on-line. Do uczestnictwa w szkoleniu online, niezbędny jest komputer lub smartfon z dostępem do internetu, kamerą, mikrofonem i głośnikiem oraz spokojne miejsce do pracy.

[grwebform url=”https://app.getresponse.com/view_webform_v2.js?u=hnyKw&webforms_id=21878202″ css=”on” center=”off” center_margin=”200″/]

Udostępnij tą treść!