Aleksandra Defranc

Psycholog – Psychoterapeuta – Seksuolog

Absolwentka Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego, kierunek – Psychologia Stosowana Kliniczna. Ukończone dwuletnie studium podyplomowe z zakresu Seksuologii Klinicznej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Certyfikowany psychoterapeuta poznawczo – behawioralny (certyfikat numer 206 PTTPB). W trakcie certyfikacji z Terapii Schematu.

Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej, Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz International Society of Schema Therapy.

Swoją pracę poddaje regularnej superwizji oraz dba o swój rozwój, uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach krajowych i międzynarodowych.

Współzałożycielka Centrum Psychoterapii Poznawczej i Schematu InterEgo, gdzie na co dzień pracuje, oraz prowadzi prywatną praktykę: Gabinet Psychoterapeutyczno-Seksuologiczny Humana.

Autorka licznych warsztatów i programów szkoleniowych z zakresu psychoterapii i rozwoju osobistego, także w języku angielskim.

Doświadczenie jako psychoterapeuta indywidualny zdobyła w Centrum Psychoterapii na ul. Dolnej 42 działającej w ramach Samodzielnego Wojewódzkiego Zespołu Publicznych Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej w Warszawie przy ul. Nowowiejskiej 27. Oraz współpracując z licznymi Poradniami Zdrowia Psychicznego w Warszawie.

Specjalizuje się w psychoterapii indywidualnej osób dorosłych z zaburzeniami: osobowości  (w tym borderline, narcystycznej oraz anankastycznej), lękowymi (w tym ataków paniki oraz fobii społecznej), nastroju (depresji oraz choroby afektywnej dwubiegunowej). Pomaga w sytuacjach kryzysowych, w przypadku braku przystosowania do nowej/nagłej sytuacji, (w tym problemy obcokrajowców).

W ramach pomocy seksuologicznej zajmuję się takimi problemami jak: zaburzenia seksualne, problemy we współżyciu z partnerem, problemy akceptacji preferencji.

Prowadzi również terapię par, zaadresowaną między innymi do osób, które: mają problemy w komunikacji, w sferze seksualnej, trudność w wyrażaniu emocji, pogorszyły swoją relację, przechodzą przez kryzys małżeński/partnerski, nie mają satysfakcji ze swojego związku.

Prowadzi terapię w języku polskim, hiszpańskim oraz angielskim.

Aleksandra Defranc Psycholog Psychoterapeuta Seksuolog

Moja praca to pomoc psychologiczna osobom, które znalazły się w trudnych lub kryzysowych sytuacjach życiowych i mają problemy z podjęciem decyzji. Są to często sytuacje, w których dochodzi do zachwiania równowagi pomiędzy obciążeniami, którym musimy podołać, a indywidualnymi możliwościami zaradczymi. Są to przypadki, kiedy nie dostrzegamy w sobie dostatecznie dużo siły, aby przebrnąć przez trudny dla nas okres. Staram się, aby psychoterapia stworzyła pacjentowi możliwość świadomego rozwijania swoich umiejętności i sposobów radzenia sobie nie tylko z objawami, ale również z przyczynami indywidualnych zaburzeń.Podczas spotkań próbuje nauczyć klienta-pacjenta radzić sobie ze stresem dnia codziennego, poprawić relacje z bliskimi osobami (małżonkiem, partnerem, dzieckiem, rodzicem), poradzić sobie w sytuacjach kryzysowych (w małżeństwie, w pracy), reagować asertywnie, żyć pełniej i radośniej, znajdować dobre dla siebie rozwiązania w sytuacjach trudnych, zyskać spokój i pewność siebie, wprowadzić zmiany we własne życie, poznawać siebie i rozwijać się, mieć więcej satysfakcji z wykonywanej pracy zawodowej. W pracy z moimi pacjentami poza terapią poznawczo-behawioralną oraz terapią schematu stosuje również techniki wykorzystywane w treningach interpersonalnych oraz asertywności.

Próbując podsumować mój styl pracy terapeutycznej, przetoczę kilka cytatów:

„Wszyscy jesteśmy geniuszami. Ale jeśli oceniasz rybę po jej zdolności wspinania się na drzewa, to całe życie będzie myślała, że jest głupia.” Albert Einstein.

„Wszechświat konspiruje tak abyś miał wszystko czego pragniesz, zależy od Ciebie czy z tego skorzystasz.”

„To co się dzieje z Twoim ciałem, to co czujesz, to informacja odnośnie tego, czego tak naprawdę teraz potrzebujesz.”

„Jeśli czujesz dyskomfort, to pewnie dlatego, że robisz coś nowego, innego, coś poza schematem…..Chcesz zmiany? Zatem idź w dyskomfort! Jak długo? Aż poczujesz się w nim komfortowo.”

„…..Tak , ja jestem od zadawania tych trudnych, czasem niewygodnych pytań.”

Psychoterapia to praca i wysiłek, to także pewna podróż w głąb siebie. Taka podróż może dać dużo frajdy i radości, chętnie Ci w niej potowarzyszę.

W celu umówienia się na wizytę proszę o kontakt mailowy na: aleksandra.defranc@gmail.com

Możesz również skorzystać z formularza kontaktowego.

Także zapraszam do zapoznania się z moją stroną: www.humana.edu.pl

Izabela Stefaniak

Psychiatra – Psychoterapeuta – Superwizor

Specjalista psychiatra osób dorosłych,  certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny (certyfikat nr 39, kurs ukończony pod kierunkiem prof. M. Reineckego), superwizor – dydaktyk PTTPB , certyfikat nr 35.

Uczestnik szkolenia do certyfikatu psychoterapeuty schematu.

Autorka szkoleń i programów terapeutycznych opartych na bazie terapii poznawczo- behawioralnej,  m.in.:

– programu terapeutycznego – psychoterapii grupowej dla osób z chorobą afektywną dwubiegunową, jednobiegunową;

– programów terapeutycznych  dla osób z doświadczeniem psychozy;

– szkolenia z zakresu stosowania TPB u osób z zaburzeniem stresowym pourazowym, fobią społeczną, zaburzeń osobowości, zaburzeń lękowych.

Autorka programów superwizji dla grup zawodowych działających w obszarze „pomocowym”.

Współzałożycielka Centrum Terapii Poznawczej i Schematu Inter Ego

Droga zawodowa:

Doświadczenie zawodowe – 16 lat.

Aktualnie pracownik Instytutu Psychiatrii i Neurologii, w latach wcześniejszych pracownik I Kliniki Psychiatrycznej WUM  (oddział ogólno – psychiatryczny) oraz II Kliniki Psychiatrycznej (oddział dzienny).

Do 31. 12.2017 roku związana była z Poradnia dla Dorosłych oraz Szkołą Psychoterapii Centrum CBT, gdzie pracowała jako wykładowca i superwizor.

Izabela Stefaniak Psychiatra Psychoterapeuta Superwizor

Od kiedy pamiętam interesowały mnie zagadnienia związane z psychiką człowieka,  trudno powiedzieć co i kto ukształtował mój sposób widzenia drugiej osoby. Niejednokrotnie się nad tym zastanawiałam, na pewno byli to inni ludzie, których spotykałam na swojej drodze, nauczyciele, osoby dla mnie ważne, które wprowadzały mnie do zawodu. Człowiek  nadal pozostaje dla mnie zagadką, której rozwikłanie jest pasją. W swojej pracy łączę podejście lekarskie z psychoterapeutycznym. Staram się rozwijać idąc tymi dwiema drogami.

Specjalizuje się w:

  • Zaburzeniach depresyjnych, zaburzeniach nastroju.
  • Zaburzeniach lękowych.
  • Zaburzeniach  pamięci, zachowania, osobowości.
  • Zaburzeniach psychotycznych

Posiadane uprawnienia:

  • Wypisywanie recept na leki (w tym refundowanych)
  • Wystawianie zaświadczeń lekarskich

Pracuje w:

gabinecie  ANIMA w Legionowie  (Legionowo, ul. Rycerska 2B),

oraz w Centrum Terapii Poznawczej i Schematu InterEgo w Warszawie (Warszawa, ul. Mokotowska 3 m.6)

W celu umówienia się na wizytę proszę o kontakt mailowy na: istefaniak.terapia@gmail.com

Lub telefonicznie pod numerami: 605-407-921 lub 500-122-087

Możesz również skorzystać z formularza kontaktowego.

Także zapraszam do zapoznania się z moją stroną: http://www.anima-24.pl

Wojciech Stefaniak

Psychoterapeuta – Superwizor

Absolwent wydziału filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz wydziału  psychologii Uniwersytetu SWPS. Certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny (certyfikat numer 54, szkolenie ukończone z wyróżnieniem pod kierunkiem Profesora Thomasa Borkovca) .

Certyfikowany superwizor – dydaktyk Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo Behawioralnej (certyfikat numer 36). Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej oraz International Society of Schema Therapy.

Certyfikowany psychoterapeuta terapii schematu. Wieloletni wykładowca   Szkoły Psychoterapii Centrum CBT. Współpracuje jako wykładowca z Akademią Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Aktywny uczestnik  konferencji polskich i zagranicznych.

Autor licznych warsztatów i programów szkoleniowych z zakresu psychoterapii i rozwoju osobistego.

Współzałożyciel i redaktor naczelny kwartalnika “Terapia Poznawczo Behawioralna”.

Współzałożyciel  Centrum Terapii Poznawczej i Schematu Inter Ego.

Prowadzi terapie osób dorosłych oraz terapie par i małżeństw w metodologii  poznawczo behawioralnej oraz schematu dotyczące: zaburzeń lękowych (fobii społecznej, zespołu lęku uogólnionego, napadów paniki), osobowości, nastroju, kryzysów życiowych, problemów w rozwoju osobowym,  problemów rodzinnych, kryzysów i problemów w związkach.

Jestem głęboko przekonany , a przekonanie moje potwierdza już nie tylko wieloletnia praktyka , ale także liczne badania  z tej dziedziny, że każdy człowiek może dokonać  w sobie rozlicznych zmian w kierunku usprawnienia procesów rozwojowych. Z faktu jednak ,że nie jest to zadanie łatwe,  wymaga czasem profesjonalnego wsparcia i pomocy. W psychoterapii   ważne jest  aby precyzyjnie określić  kierunek zmian i ustalić  czy i jakie istotne potrzeby osoby są przy tym realizowane .

Wojciech Stefaniak Psychoterapeuta Superwizor

Za każdym razem kiedy spotykam kolejną osobę , która decyduje się dopuścić mnie do swojego wewnętrznego  świata jestem jej za to wdzięczny,  ponieważ  spotkanie z człowiekiem na tak osobistym  poziomie jakim jest psychoterapia uważam za przejaw wielkiego zaufania, a  uczestnictwo w procesie  doświadczania drugiej osoby za swoiste wyróżnienie.

W terapii par  dobieram  stosowne strategie do indywidualnej sytuacji związku, pozwalając tym samym  partnerom na lepsze zrozumienie własnych uczuć i reakcji, identyfikację wzajemnych oczekiwań, poprawę komunikacji oraz nabywanie umiejętności przezwyciężania trudności w związku tak, aby nie doprowadzały one do oddalania się partnerów i narastania wzajemnej niechęci, lecz przeciwnie- mogły być okazją dla nowych rozwiązań i poszerzania satysfakcji ze wspólnego życia.

Wiem i rozumiem jak delikatny, a czasami budzący wiele obaw co do oceny swoich kompetencji jest dla wielu terapeutów proces superwizji. Dlatego staram się każdej osobie,  z którą mam sposobność współpracować w tym procesie zapewniać już nie tylko merytoryczną pomoc opartą o ugruntowaną wiedzę i znajomość metodologii prowadzenia takich spotkań , ale także bezpieczne wsparcie i szacunek dla jej wysiłku, osiągnięć oraz rozwoju. 

W celu umówienia się na wizytę proszę o kontakt mailowy na: wpstefaniak@wp.pl

Lub telefonicznie pod numerem: 506-687-684 ( proszę o cierpliwość jeśli nie odbiorę od razu, wtedy warto wysłać smsa)

Możesz również skorzystać z formularza kontaktowego.

Także zapraszam do zapoznania się z moją stroną: http://wojciechstefaniak.com/

Kamila Tagliaferro

Psychoterapeuta – Superwizor

Absolwentka Wydziału  Psychologii Uniwersytetu SWPS w Warszawie, certyfikowany superwizor/dydaktyk poznawczo-behawioralnym (Certyfikat PTTPB nr 39) oraz terapeuta poznawczo-behawioralnym (Certyfikat PTTPB nr 121).

Prowadzi Terapię Schematu – w nurcie tym bardzo intensywnie się szkoli, przygotowując się do certyfikacji. Należy do Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej, Europejskiego Towarzystwa Terapii CBT – EABCT oraz do International Schema Therapy Society ISST.

Praktykę zdobyła jako terapeuta grupowy na Dziennym Oddziale Leczenia Nerwic w Przychodni Lekarskiej WAT, w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza (Szpital Psychiatryczny w Tworkach) na Oddziałach Ogólnopsychiatrycznych oraz jako psychoterapeuta indywidualny w dwóch Poradniach Zdrowia Psychicznego w Warszawie.

Specjalizuje się w psychoterapii pacjentów dorosłych i młodzieży z zaburzeniami: lękowymi, osobowości, nastroju oraz jedzenia (anoreksja, bulimia).

Prowadzi również terapię par i małżeństw.

Od kilku lat prowadzi zajęcia z psychoterapii poznawczo-behawioralnej dla psychoterapeutów na kursach przygotowujących do certyfikatu PTTPiB, obecnie w szkole psychoterapii Crescienta – Poradnia Poza Schematami.

Jest współautorką książki pt. : „Zaburzenia psychiczne i rozwojowe dzieci a szkolna rzeczywistość” (PWN 2016 r.).

Kamila Tagliaferro Psychoterapeuta Superwizor

W 2016 roku współpracowała z Polskim Radiem Dzieciom jako ekspert – psycholog dziecięcy.

Swoją pracę poddaje regularnej superwizji oraz nieustannie dba o swój rozwój, uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach krajowych i międzynarodowych.

Prowadzi psychoterapię oraz superwizję również w języku angielskim i włoskim.

Jest współzałożycielką Centrum Psychoterapii Poznawczej i Schematu InterEgo, gdzie na co dzień pracuje, oraz  prowadzi prywatną praktykę: Gabinet Psychologiczny Psycholab.

W pracy terapeutycznej z pacjentami  inspiruje się m.in. cytatem Carl’a Bard’a : „Choć nikt nie może cofnąć się w czasie i zmienić początku na zupełnie inny, to każdy może zacząć dziś i stworzyć całkiem nowe zakończenie”.

oraz : cyt.: „Szaleństwo to robienie ciągle tych samych rzeczy w oczekiwaniu różnych rezultatów” Albert Einstein.

Serdecznie zapraszam do wspólnej pracy nad poprawą satysfakcji z Twojego życia.

W celu umówienia się na wizytę proszę o kontakt mailowy na: Kamila.Tagliaferro@psycholab.com.pl

Lub telefonicznie pod numerem: 793-780-901

Możesz również skorzystać z formularza kontaktowego.

Także zapraszam do zapoznania się z moją stroną: www.psycholab.com.pl

Magdalena Pietrzak – Żelazko

Psychoterapeuta

Absolwentka Wydziału Psychologii Klinicznej Uniwersytetu SWPS w Warszawie, psychoterapeuta w trakcie certyfikacji w Szkole Psychoterapii Centrum CBT EDU. Ukończyła studia podyplomowe „Diagnoza psychologiczna w praktyce klinicznej”, a także Studium Przeciwdziałanie Przemocy w Rodzinie.

Doświadczenie jako psychoterapeuta indywidualny zdobywała m.in. w Szpitalu MSW w Otwocku na Oddziale Leczenia Zaburzeń Nerwicowych, w Instytucie Psychiatrii i Neurologii na Oddziale Chorób Afektywnych w Warszawie, a także współpracując z prywatnymi poradniami.

Pracuje z osobami dorosłymi zmagającymi się z lękiem, depresją, traumą, kryzysem, doświadczającymi trudności w kontaktach z ludźmi, a także z osobami pragnącymi dążyć do własnego rozwoju.

Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

Psychoterapia jest dla mnie szczególnym rodzajem kontaktu między terapeutą a osobą zgłaszającą się na terapię. Korzystając z wiedzy i empatii staram się towarzyszyć pacjentowi w drodze do poznania siebie, pokazać jak ważne jest uświadamianie sobie własnych potrzeb i mówienie o nich. Pamiętając o tym, jak różnią nas doświadczenia, potrzeby i cele, z dużą uważnością dobieram odpowiednie metody pracy. 

Wierzę, że przez przyjęcie i zbadanie naszych trudności, możemy uzyskać dostęp do naszego potencjału, doświadczyć zadowolenia i radości z naszego życia.

W pracy terapeutycznej bliskie mi są cytaty:

„Dla umysłu nie istnieją ograniczenia, poza tymi, które samodzielnie uznamy za prawdziwe”,

„Życie nie jest problemem do rozwiązania, tylko rzeczywistością do doświadczenia”

  „Wszystko rozpoczyna się od myśli. Myśli prowadzą do uczuć, uczucia prowadzą do działań, działania prowadzą do rezultatów”.

W celu umówienia się na wizytę proszę o kontakt mailowy na: m.magdalena.pietrzak@gmail.com

Możesz również skorzystać z formularza kontaktowego.