Ładowanie Wydarzenia
To wydarzenie minęło.
Share Button

Praca z relacją i na relacji terapeutycznej z pacjentami z osobowością borderline.

Relacja terapeutyczna jest podstawą każdego procesu psychoterapeutycznego . Odzwierciedlają się w niej schematy, przekonania, przeszłe doświadczenia- zarówno terapeuty, jak i pacjenta. Aby  reagować na nie w sposób adekwatny , konieczne jest, poza samoświadomością terapeuty, zrozumienie potrzeb i emocji  pacjenta oraz mechanizmów ich ujawniania się podczas terapii.

Szkolenie pomoże uczestnikom  zrozumieć wewnętrzny świat pacjentów z diagnozą (lub rysem) osobowości borderline.  W części teoretycznej  omówimy:

–  potrzeby pacjentów z osobowością borderline oraz sposoby ich zaspokajania w ramach powtórnego korektywnego rodzicielstwa,

– najczęstsze problemy pojawiające się w relacji z pacjentem z osobowością borderline .W celu lepszego ich zrozumienia włączymy je w konceptualizację terapii uwzględniając zarówno metodologię pracy  terapii poznawczo behawioralnej jak i  terapii schematu  ,

– najbardziej charakterystyczne tryby i schematy występujące w funkcjonowaniu osób z osobowością borderline , ich charakterystyczne  przejawy podczas sesji , a także techniki pracy z nimi.

W części praktycznej natomiast będziemy mieli przestrzeń na to, by omówić konkretne problemy uczestników szkolenia na jakie napotykają w pracy terapeutycznej , przećwiczyć umiejętności i znaleźć sposób na to, by być dla naszego pacjenta wystarczająco dobrym terapeutą.

Warsztat skierowany jest dla osób , które pracują z pacjentami z osobowością borderline oraz  dla tych, którzy chcieliby poznać specyfikę pracy z tymi pacjentami.

Prowadzenie: Anna Leszczyńska – Kurzawa : certyfikowana terapeutka poznawczo-  behawioralna oraz terapeutka schematu, superwizor- dydaktyk PTTPiB

Termin: 14.12.2019 godziny 9-18

Cena: 350 złotych

Zapisz się
Share Button